Wstydliwy problem nietrzymania moczu. Pomóc mogą pampersy dla dorosłych na receptę

Nietrzymanie moczu to dla wielu osób temat tabu. To błąd, bowiem dolegliwość ta nie musi ograniczać i wykluczać chorego z życia towarzyskiego. Ważne jest, by podjąć odpowiednie leczenie oraz skorzystać z odpowiednich produktów typu podkłady czy pampersy dla dorosłych na receptę.

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, przy czym panie zmagają się z nim znacznie częściej. Szacuje się, że połowa pań po 60. roku życia ma tę dolegliwość. Specjaliści zakładają, że odsetek może być jeszcze większy, gdyż wiele osób uważa to za temat tabu i nie zgłasza się do lekarza. To błąd, gdyż ćwiczenia, leczenie i produkty typu pampersy dla dorosłych na receptę pozwalają normalnie funkcjonować. Zauważa się bowiem, że wiele osób, głównie starszych, tak bardzo wstydzi się „mokrej dolegliwości”, że zamyka się w czterech ścianach i rezygnuje ze spotkań ze znajomymi. To może skutkować wystąpieniem wielu innych problemów, jak np. depresja. Dlatego eksperci zachęcają, by nie ignorować tego i reagować, gdy mamy podejrzenie, że sprawa dotyczy bliskich nam osób.

Przyczyny nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu może być następstwem przebytych chorób, zabiegów, schorzeń w okolicach dróg rodnych czy moczowych. W przypadku pań często pojawia się podczas ciąży i po porodzie w wyniku uszkodzenia lub osłabienia mięśni Kegla, które okalają cewkę moczową. Powodem może być też menopauza i zmiana gospodarki hormonalnej. W przypadku mężczyzn schorzenie jest zazwyczaj spowodowane przerostem gruczołu krokowego, infekcjami, zabiegami i operacjami układu moczowo-płciowego, zaparciami czy otyłością. We wszystkich przypadkach zatuszować problem mogą pomóc wkłady lub pampersy dla dorosłych na receptę, warto jednak pamiętać, że inaczej są skonstruowane produkty dla panów, inaczej dla pań (w związku z inną budową okolic intymnych).

Pampersy dla dorosłych na receptę – jak otrzymać refundację?

Osoby mające problem z nietrzymaniem moczu mogą otrzymać wkłady anatomiczne, podkłady czy pampersy dla dorosłych na receptę. Produkt ten jest dość kosztowny, więc refundacja może być bardzo korzystnym rozwiązaniem. Z opcji tej skorzystać mogą osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia. Należy udać się do lekarza (np. internisty, ginekologa, urologa czy geriatry), który wypisze odpowiednie zlecenie – tzw. część A – na pampersy dla dorosłych. Następnie zlecenie należy potwierdzić w oddziale NFZ, wówczas co miesiąc będą przysługiwały wspomniane produkty.

Trzeba pamiętać, iż fundusz w trakcie potwierdzenia zlecenia „części A” wystawia na rok kartę comiesięcznego zaopatrzenia, czyli „część B”. Na podstawie tych dokumentów można udać się do dowolnego sklepu medycznego bądź apteki (punkty te muszą mieć podpisaną umowę z NFZ) i zakupić pampersy dla dorosłych bądź inny wybrany środek wchłaniający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here