Czyścik do telefonu

Smartfony i urządzenia dotykowe na tyle zawładnęły naszym światem, że dziś praktycznie nikt nie rusza się z domu bez tych małych sprzętów, które pozwalają nam na swobodną wirtualną komunikację z innymi. Te urządzenia stały się tak ważne, że zaczęto tworzyć na ich potrzeby specjalne dodatki – a wszystko po to, by użytkownikom korzystało się z nich lepiej i mogli poznać maksymalne możliwości telefonów czy tabletów. Niektóre z pomysłów tu przedstawionych to po prostu przeniesienie starych, sprawdzonych już rozwiązań, znanych już z czasów zwykłych telefonów komórkowych czy nawet dawniejszych czasów, ale niektóre są zaskakująco świeże i dedykowane specjalnie dla technologii, która nas otacza zaledwie od kilku lat.

1) słuchawki z kablem
To chyba najpopularniejszy gadżet – dołączany już obecnie do każdego telefonu, ponieważ nie ma urządzenia, które nie miałoby wejścia na słuchawki. Kto z nas nie lubi w podróży posłuchać ulubionej muzyki czy podcastu?

z telefonem

2) słuchawki bluetooth bezprzewodowe
Wspinamy się poziom wyżej i już nie musimy się borykać za długim/ za krótkim kablem od słuchawek, nie musimy się martwić tym, że kabel za chwilę się przerwie, bo jest tak mocno wyeksploatowany. Włączamy w telefonie bluetootha i cieszymy się muzyką ze słuchawek, które w żaden sposób nie krępują naszych ruchów. Moim zdaniem bardzo mądre i wygodne rozwiązanie.

3) etui na telefon
Jak wielu producentów i jak wiele modeli telefonów, tak wiele rodzajów etui. Jest z nimi tylko jeden problem – to, które się nam najbardziej podoba, po prostu może nie pasować do rozmiaru urządzenia. Niestety nic nie zapowiada, by ta kwestia mogła być jakkolwiek rozwiązana – ale użytkownicy też wykazują się w tym zakresie kreatywnością i potrafią tworzyć własne etui, które wcale nie są jakościowo gorsze od tych proponowanych w sklepach, a dodatkowo wyróżniają się oryginalnością. Dzięki nim telefon wygląda ładnie, a dodatkowo jest ochraniany przed uszkodzeniami.

4) szkło hartowane
Absolutnie niezbędne, jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się upuścić telefon na podłogę (chyba nieliczny odsetek ludzkości może pochwalić się zerowym wynikiem na tym polu). Urządzeń dotykowych używamy tak często, że dosłownie wszędzie może zdarzyć się wypadek – w domu, w pracy, w tramwaju, na spacerze, w klubie. Jeśli mamy ochronę w postaci etui, ale nie założyliśmy szkła hartowanego, a telefon upadnie nam szybką do dołu – to pierwsze zabezpieczenie w niczym nam nie pomoże.

5) ładowarka
„Kochaj mnie jak zapalniczka płomień, jak sucha studnia wodę” – śpiewa zespół Perfect. Tak samo jest z ładowarką i telefonem. Bez źródła zasilania po jakimś czasie (zazwyczaj po dwóch dniach w razie sporadycznego używania) Twój telefon się rozładuje. Ładowarka jest niezbędnym gadżetem, by móc prawidłowo i bez stresu korzystać z urządzenia.

telefon

6) powerbank
Skoro już jesteśmy przy temacie energii, to kilka lat temu na rynku pojawiło się coś fantastycznego dla maniaków korzystania z urządzeń przenośnych w trakcie podróży. Jeśli np. oglądamy w pociągu długi film lub non-stop odtwarzamy filmiki na YouTube, poziom baterii drastycznie szybko zaczyna spadać. Nie jest nam to straszne, jeśli mamy przy sobie powerbank, czyli urządzenie magazynujące energię. Świetny wynalazek, w sam raz na długie wyprawy, zwłaszcza, gdy nie ma możliwości podładowania baterii.

7) czyścik do telefonu
Kolejnym hitem na naszej liście jest czyścik do urządzeń dotykowych. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia te działają na dotyk. A co się z dotykiem wiąże? Brud, tłuste palce, smugi na ekranie i ślady, które są przez nas niepożądane – pojawiają się nadto w wyniku rozmów, gdy trzymamy telefon przy uchu. To nic niezwykłego, że ludzka skóra się poci i w rezultacie mamy niezbyt schludnie wyglądający ekran. Czyścik jest w stanie usnąć wszelkie zabrudzenia.

Ta lista udogodnień dla użytkowników urządzeń przenośnych nie jest z pewnością kompletna, lecz staraliśmy się ująć w niej wszystkie te najważniejsze gadżety, które stały się standardem dla użytkowników i bez których świat smartfonów i tabletów nie byłby tak praktyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here