czy depilacja laserowa boli

Każdy człowiek, a w szczególności kobiety bardzo dbają o swoją urodę.
Zbędne owłosienie, a już na pewno takie, które rośnie w szybkim tempie przeszkadza, jest uciążliwe. Codziennie golenie bardzo podrażnia skórę a włoski wyrastają jeszcze twardsze.
Ludzie mają wiele metod depilacji – maszynką, plastrami z woskiem, laserem, różnymi kremami.

Teraz zajmiemy się metodą depilacji laserowej

Odpowiem na pytania czy depilacja laserowa boli, ile kosztuje, jak wygląda przebieg i czy naprawdę pomaga?
Depilacja laserowa jest najlepszą metodą dla osób, u których występują duże podrażnienia, włoski rosną w miejscach gdzie nie powinny, często występuje włosków przez co tworzą się stany zapalne.
Aby ta metoda przyniosła rezultaty konieczne będzie kilka zabiegów takiej depilacji.
Przed zabiegiem musimy być odpowiednio przygotowani.
Miesiąc przed zabiegiem powinniśmy przestać usuwać owłosienie.

Musimy również zrezygnować z solarium, z opalania.
Osoby chore na łuszczyce,bielactwo nie mogą korzystać z zabiegu.
Ludzie chorzy na nowotwory, ludzie z infekcjami skóry, posiadające tatuaże w miejscu zabiegu również nie kwalifikują się do zabiegu depilacji laserem.
Zabieg powtarza się około comiesięcznie przez około pół roku.
Po konsultacji z lekarzem, który przeprowadzi z nami wywiad odnośnie naszych chorób, odpowie na pytania i rozwieje wątpliwości. Bezpośrednio przed zabiegiem przeprowadza się próba laserowa, żeby sprawdzić czy skóra dobrze reaguje na laser.

kobieta

Niestety włosków nie da usunąć się w stu procentach jednak włoski stają się cieńsze, słabsze. Wiązka światła lasera wnika w środek włosa poprzez tak zwaną melaninę. Laser zostaje pochłonięty przez melaninę i to prowadzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa wraz z korzeniami. Skóra nie nagrzewa się i jest bardzo bezpieczna.
Po wykonanym zabiegu zwykle powstaje podrażnienie, może również pojawić się obrzęk i zaczerwienienie jednak znikają po kilku godzinach, rzadko – po kilku dniach.

Po zabiegu nie powinniśmy brać gorących kąpieli, korzystać z sauny, basenu. Nie możemy wykonywać peelingów i smarować skóry preparatami, które mogą podrażnić ją jeszcze bardziej. Nie możemy również używać samoopalaczy, chodzić do solarium.
Cena takiego zabiegu zależy od miejsca, w którym go wykonujemy. Wiadomo – większa powierzchnia będzie droższa od mniejszej.

Podajmy mniej więcej średnie ceny zabiegu :
– depilacja nóg – od 400 złotych do 600 złotych
– depilacja pach – od 150 złotych do 200 złotych
– depilacja bikini – od 200 złotych do 400 złotych
Osoba, która zastanawia się nad zabiegiem depilacji laserowej często obawia się o ból. Ale tutaj nie możemy kierować się doświadczeniami innych osób, ponieważ zakres bólu u każdego człowieka jest inny a także każdy ma inną kombinację włosów i melaniny. Im ciemniejsze i gęstsze włosy tym ból będzie większy.

depilacja laserowa

Wiadomo – że każdy człowiek inaczej odczuwa ból.
Musimy wiedzieć, że depilacja laserowa nie działa na zawsze. Obecnie najbardziej bezpiecznymi laserami są diodowe. Jeśli będziemy stosować się do zaleceń dermatologów, lekarzy, osób , które zabieg wykonują możemy być pewni, że efekt będzie trwały. Jeśli nie wszystkie włosy zostały zniszczone przy pierwszym zabiegu trzeba wykonywać właśnie zabiegi przypominające.

Depilacja laserem zyskuje coraz bardziej na popularności

Wiele osób decyduje się na ten zabieg aby pozbyć się włosków za bardzo długi okres czasu.
jak już mówiliśmy, wiele osób posiada włoski w różnych miejscach, są twarde, grube i ciężko golić je maszynką bądź kremami do depilacji.

Wybierając metodę depilacji laserowej musimy liczyć się z kosztami, dyskomfortem w trakcie i po zabiegu, pamiętać też musimy o tym, że zabieg jest czasochłonny i trzeba go powtarzać.

Jednak jeśli już przełamiemy swoje bariery i zdecydujemy się na tą metodę, musimy być pewni swoich decyzji. Osoby, które przechodziły zabieg są zadowolone z efektów i polecają innym osobą tą metodę.
Choć koszty są duże to codzienne golenie, wrastające włosy, podrażnienia są wskazaniem właśnie to depilacji laserem, która pomoże nam się z tym pożegnać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here