Balkon w bloku

Spędzając większość dnia w szarej, betonowej dżungli tęsknimy za zielenią i prawdziwym łonem natury. Mało kto w mieście może pozwolić sobie na ogród, ale jego namiastkę z powodzeniem możemy stworzyć nawet w bloku z wielkiej płyty, aranżując odpowiednio balkon. Wystarczy odrobina inwencji, rośliny doniczkowe, wygodny fotel, romantyczne oświetlenie i wykładzina na taras, by uzyskać własną miejską oazę.

Lato w mieście

Sezon wakacyjny ma to do siebie, że przebywanie w mieście dokucza nam wtedy bardziej niż zazwyczaj. Gorące powietrze kumuluje się między wieżowcami, a jedyną chwilą wytchnienia od upału jest wieczorny spacer na dział z nabiałem w supermarkecie. Przyznajmy sobie szczerze, niewiele osób ma klimatyzację we własnym mieszkaniu, ale receptą na uciążliwą duchotę letnich popołudni, może być równie dobrze adaptacja balkonu. Nawet niewielka przestrzeń poza czterema ścianami mieszkania zapewnia przyjemne wytchnienie, zwłaszcza jeśli wykładzina na taras imituje świeżą trawę.

Balkon graciarnią, czy strefą relaksu?

Spacerując po mieście można dostrzec dwojakie podejście mieszkańców do kwestii aranżacji tarasów. Niektórzy lokatorzy traktują je po maceszemu. Pożytkują ich przestrzeń jako dodatkową powierzchnię do przechowywania zbędnych w mieszkaniu przedmiotów, albo wieszają pranie na nadgryzionych zębem czasu barierkach. Inni natomiast starają się wykorzystać potencjał tych kilku dodatkowych metrów poprzez ich estetyczną aranżację. Inwestują w Wykładziny zewnętrzne na balkon i wygodne meble, by uzyskać dodatkową przestrzeń wypoczynkową. Opcja ta z roku na rok zyskuje na popularności. W sezonie wiosennym sklepy oferujące wykładziny zewnętrzne na balkon i inne akcesoria tarasowe przeżywają prawdziwe oblężenie.

Moda na tarasy

Balkony doczekały się wreszcie stron w katalogach poświęconych swoim aranżacjom, a nawet własnych stylizacyjnych trendów. W modnych aranżacjach tarasowych można dostrzec inspirację naturą oraz nacisk na ekologię. Popularne są ratanowe fotele z odzysku, wykładzina na balkon imitująca trawę, drewno lub kamień i obowiązkowo mnóstwo roślin. Całości stylizacji dopełniają elementy dekoracyjne – poduszki, pledy i doniczki. Nie mniej ważne niż wykładzina na balkon, czy stolik kawowy jest także oświetlenie. To właśnie lampy i świeczki dodają balkonom charakterystycznego klimatu romantyzmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here