Zlewozmywak do Twojej kuchni

Zlewozmywaki wydają się dość ujednoliconą grupą produktów. W rzeczywistości jednak są bardzo zróżnicowane, a wśród dostępnych zlewów znajdują się produkty o różnych kształtach, konstrukcji, sposobie wykończenia i wykorzystanych w tym celu materiałach. Poniżej przyglądamy się podstawowym kryterium zakupowym zlewozmywaków oraz podpowiadamy jak krok po kroku wybierać te urządzenia, by pasowały do blatu kuchennego oraz Twoich oczekiwań.

Rozmiary – czyli najważniejsza sprawa w wyborze zlewozmywaka 

Rozmiar zlewu zależy od Twoich planów aranżacyjnych oraz od ilości wolnej przestrzeni, którą dysponujesz i którą pragniesz zaadoptować pod zlew. Oczywiście rozmiary zlewów będą się różnić w zależności czy mowa o modelach kwadratowych, prostokątnych czy okrągłych. Rozmiar zależy też od ilości komór oraz obecności dodatkowych elementów w konstrukcji zlewozmywaka. W największym skrócie można powiedzieć, że w trakcie zakupów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na szerokość. Jest to podstawowy wyznacznik rozmiaru danego zlewu. 

Zlewy do niedużych kuchni powinny być szerokie na około 50 cm. Te niewielkie urządzenia dysponują przestrzenią wystarczającą do zmywania dla osób mieszkających w pojedynkę. Zlew nieco większe – szerokie na 60 cm – to modele zaliczane do grupy średnich. Mogą posiadać tylko jedną komorę zmywania, lub też dysponować dodatkową półkomorą. Dużych rozmiarów zlewy to te szerokie na 80 cm lub więcej, w których konstrukcji mogą znajdować się dwie komory, ociekacz oraz inne dodatkowe komponenty. Zlewy takie wymagają dysponowania dużym blatem dopasowanym do montażu tych urządzeń. 

Materiały na zlew – jakie wybrać, z jakich zrezygnować? 

Dobrej jakości zlew nie musi być szczególnie ekskluzywny. Wystarczy, że będzie wykonany z dobrej jakości materiałów, które będą działać na jego korzyść. Za najlepsze uważa się produkty stalowe, ceramiczne i granitowe, które nie tylko wyglądają nowocześnie i estetycznie, ale są również wysoce praktyczne. Są to materiały wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia. Warto rozważyć zakup nowoczesnych modeli – do których zalicza się zlewozmywak Franke. Jest to wybór osób pragnących połączyć estetyczne wzornictwo łazienkowe z wysoką wytrzymałością i jakością wykonania. 

Szczególnej troski mogą wymagać zlewy granitowe, na których powierzchni mogą z czasem wykształcić się zacieki. By przeciwdziałać ich pojawianiu się należy po każdym umyciu osuszyć powierzchnię zlewu z wszelkiej wody, środków chemicznych i plam. Regularna troska pomoże Ci zachować zlew w doskonałym stanie oraz cieszyć się jego unikatowym wyglądem każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here