Żylaki na nogach

Żylaki są bardzo częstym problemem, z którym zmaga się wiele kobiet, ale również i mężczyzn. Takie zmiany wyglądają bardzo nieestetycznie, odbierają pewność siebie, poza tym mogą prowadzić do poważniejszych dolegliwości, dlatego bez wątpienia warto im przeciwdziałać. Jaki lekarz od żylaków nam pomoże oraz jakie są objawy żylaków?

Objawy żylaków

Żylaki to nic innego jak żyły o krętym przebiegu, które najczęściej są zlokalizowane w kończynach dolnych. Z medycznego punktu widzenia stanowią podstawę do rozwoju niewydolności żylnej, która może być bardzo niebezpieczna. Choć o żylakach mówi się przede wszystkim w kontekście defektu wizualnego, to problem jest dużo poważniejszy.

Przyczyny powstawania żylaków

Przyczyny powstawania żylaków mogą mieć różne podłoże, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale większe ryzyko ich wystąpienia jest, jeżeli nasi rodzice lub dziadkowie również borykali się z takimi dolegliwościami. Oprócz predyspozycji genetycznych do przyczyn problemu można zaliczyć także płeć, zważywszy na to, że częściej występują u kobiet, niż u mężczyzn.

Nie bez znaczenia jest także nasz tryb życia. Jeżeli mamy pracę siedzącą albo stojącą, ryzyko powstawania żylaków jest dużo większe.

Leczenie żylaków – klinika flebologii

Żylaki można leczyć na bardzo wiele sposobów, najlepszym wyborem będą oczywiście metody nieinwazyjne. Lekarz od żylaków bez wątpienia doradzi, jakie rozwiązanie w naszym przypadku będzie najbardziej optymalne. Powszechnie jest stosowana farmakoterapia, niemniej jednak przy czym leki nie usunął problemu, ale go zmniejszą. Gdy chcemy pozbyć się żylaków raz na zawsze dobrym rozwiązaniem będzie klinika flebologii, gdzie można liczyć na profesjonalną pomoc. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także skleroterapia, polegająca na podaniu do światła naczynia substancji mającej za zadanie uszkodzenie śródbłonka, przez to dochodzi do stanu zapalnego, a następnie do jego zarośnięcia. Bardzo często na żylaki stosuje się także specjalistyczne pończochy, rajstopy lub podkolanówki uciskowe, w niektórych sytuacjach jest to metoda wystarczająca. Flebolog Warszawa to lekarz zajmujący się diagnostyką i chorobami żył, do niego należy się zgłosić w przypadku, gdy mamy problemy z żylakami. On powinien nam pomóc, zalecić odpowiednie postępowanie i leczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here