Zapalniczki na żar

Zapalniczka to nieodłączny element w wyposażeniu każdego palacza. Choć niektórzy preferują korzystanie z zapałek, to jednak zdecydowanie częściej sięgamy właśnie po zapalniczki. Wiele spośród dostępnych to urządzenia niezwykle wytrzymałe, z których można korzystać przez okres wielu lat. Jeśli zależy ci na zakupie zapalniczki, która będzie Twoim stałym atrybutem, niezależnie gdzie akurat będziesz – warto dołożyć starań i wybrać urządzenie wysokiej klasy. Poniżej podpowiadamy – po czym poznać zapalniczkę na poziomie, jakie ich rodzaje znajdziesz w sklepach oraz w czym tkwi wyjątkowość zapalniczek żarowych. 

Zapalniczki – dostępne i zalecane rodzaje zapalniczek 

Choć zapalniczki wydają się urządzenia niepozornymi, to jednak w wielu sytuacjach są nieocenione. Przydają się zarówno w życiu codziennym (choćby do odpalania papierosa) jak i podczas wyjątkowych sytuacji (np. rozpalania grilla). Wbrew pozorom, zapalniczki nie tworzą jednorodnej kategorii produktów, lecz znaleźć możesz rozmaite ich wersje, różniące się sposobem obsługiwania i mechanizmem wytwarzającym ogień lub żar. 

Wśród popularnych znajdują się zapalniczki benzynowe. W ich budowie kluczowy jest zbiornik na benzynę, krzesiwo, a także knot. Do popularnych kategorii tych produktów należą zapalniczki Zippo, które cieszą się uznaniem na całym świecie, w tym również w naszym kraju.

Zapalniczki gazowe są dość zbliżone do ich benzynowych odpowiedników. Nie występuje w nich jednak paliwo, a skroplony gaz. Może być butan, propan, bądź też kombinacja tychże substancji. Jedną z kluczowych różnic pomiędzy zapalniczką gazową a benzynową jest brak knota, którego miejsce zajmuje zawór uwalniający gaz. 

Osobną kategorię tworzą zapalniczki mechaniczne oraz elektryczne. Pierwsze z nich wykorzystują kamień bądź krzesiwo do generowania iskier, które podpalają knot bądź też strumień gazu. Zapalniczki elektryczne działają w oparciu o inny mechanizm – wyładowania elektrycznego – który również jest w stanie wygenerować iskrę doprowadzającą do powstania ognia. 

Zapalniczki żarowe – korzyści z wyboru

Zapalniczki żarowe należą obecnie do grupy najchętniej wybieranych typów zapalniczek, które cieszą się również pozytywnymi opiniami ze strony użytkowników. W czym tkwi ich wyjątkowa siła? Przede wszystkim – w zapalniczkach tych nie występuje strumień ognia, a jedynie podgrzanego gazu, który – dzięki wykorzystaniu specjalnej dyszy – jest emitowany w postaci intensywnego, zwartego strumienia. Uwalniany gaz miesza się z powietrzem, co dodatkowo zwiększa żywotność danej zapalniczki. Dobrej jakości zapalniczka 

Warto przy tym podkreślić, że zapalniczka żarowa to rozwiązanie korzystniejsze niż w zwykłe zapalniczki, których płomień może z łatwością zostać zdmuchnięty przez najmniejszy podmuch wiatru. Zapalniczki żarowe nie są narażone na takie szkodliwe oddziaływania, a uwalniany strumień żaru nie zgaśnie nawet pod wpływem nadmiernej wilgoci, wiatru lub deszczu. W rezultacie są to zapalniczki, którymi z łatwością odpalisz papierosa w każdych warunkach pogodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here