Nowoczesne metody usuwania owłosienia czy golenie

Badania pokazują, że nieskazitelna, zdrowa i gładka skóra to uniwersalny ideał piękna naszych czasów. Aby osiągnąć ten ideał, mamy do dyspozycji różne techniki. Oprócz klasycznych metod depilacji, takich jak golenie czy woskowanie, coraz częściej stosuje się zaawansowane technologicznie metody trwałej depilacji, takie jak epilacja laserowa.

Epilacja laserowa czy klasyczne golenie?

Nowe typy depilatorów i zaawansowane metody laserowe (Depilacja laserowa katowice) obiecują niemal bezbolesne i długotrwałe usuwanie owłosienia. Jednak nie wszystkie metody są odpowiednie dla każdego.Mimo że dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym trwała depilacja laserem katowice jest naprawdę możliwa, niektórzy nadal usuwają nadmierne owłosienie za pomocą golarki.

Usuwanie włosów — metody

Owłosienie ciała można usuwać na wiele sposobów. To, która technika jest najbardziej odpowiednia, zależy nie tylko od pożądanego rezultatu, ale także od zaatakowanej części ciała i osobistego odczucia bólu. Depilacja okolic narządów płciowych jest zwykle o wiele bardziej bolesna niż usuwanie owłosienia nóg. Przy wyborze metody zależy również od tego, jak długo powinien utrzymywać się gładki efekt i ile czasu możemy przeznaczyć na depilację.

Golenie włosów

Najprostszym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów jest golenie. Golenie można wykonać zarówno maszynką do golenia na mokro, jak i urządzeniem elektrycznym. W obu przypadkach jednak skóra musi być wcześniej przygotowana do zabiegu. Dlatego wskazane jest zmiękczenie skóry ciepłą wodą i użycie odpowiedniej pianki do golenia.

W przypadku bardzo długich włosów na ciele np. pod pachami lub w okolicach bikini, należy również wcześniej przyciąć włosy, aby nie zatykały ostrzy. Aby ostrze gładko ślizgało się po skórze, powinno się używać pianki do golenia lub odpowiedniego żelu. Ponadto skóra po zabiegu musi być pielęgnowana, w przeciwnym razie łatwo może dojść do jej zaczerwienienia lub podrażnienia.

Depilacja laserem katowice

Depilacja laserowa katowice to depilacja falami elektrycznymi czy IPL (Intense Pulsed Light). Jest to jedna z najnowocześniejszych metod usuwania owłosienia. Za pomocą tego zabiegu można trwale i prawie bezboleśnie usunąć owłosienie z twarzy, nóg, pod pachami, a także z okolic bikini. Korzeń włosa jest uszkadzany za pomocą wiązki światła lasera, która może zniszczyć korzeń na dłuższą metę. Prawidłowo i profesjonalnie wykonana depilacja laserowa katowice jest bardzo skuteczna, a efekt długotrwały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here