Jak zadbać o najbardziej zniszczone włosy

Włosy są każdego dnia narażone na działanie wielu czynników niszczących. Negatywny wpływ mają na nie między innymi zabiegi stylizujące, takie jak koloryzacja czy wykorzystanie gorącego powietrza, ale też czynniki środowiskowe, w tym smog, chlor czy oddziaływanie promieniowania UV. Dlatego z czasem mogą ulec osłabieniu i zniszczeniu. Co można zrobić, aby im wówczas pomóc i przywrócić dawny blask?

Jakie cechy mają włosy zniszczone?

Zniszczone włosy można łatwo rozpoznać. Są suche, wydają się “sianowate” i nie układają się dobrze niezależnie od tego, jak intensywnie działające kosmetyki stylizujące wykorzystujemy. Z łatwością ulegają złamaniom, ich końcówki się rozdwajają. Często możemy obserwować ich wzmożone wypadanie i przerzedzanie się, które z pozoru nie ma przyczyny (na przykład nie jest wywołane chorobą i całościowym osłabieniem organizmu). Włosy zniszczone są także pozbawione blasku. Wydają się matowe i pozbawione objętości.

Zmniejsz ilość stylizacji

Pierwszym krokiem na drodze do poprawy kondycji włosów może być zmniejszenie ilości zabiegów stylizujących, które są na nich stosowane. Wiele z nich może obciążać pasma, powodując, że ich wygląd pogarsza się niezależnie od tego, jakie kosmetyki wspomagające są stosowane. Dlatego też w miarę możliwości postaraj się zminimalizować negatywny wpływ czynników zewnętrznych, jeśli tylko możesz z nich zrezygnować. Ogranicz intensywną stylizację (na przykład wykorzystanie lokówki czy prostownicy), ale też postaraj się unikać basenu z chlorowana wodą czy kąpieli w słonej wodzie morskiej, a także opalania.

Zastosuj kompleksową kurację odbudowującą

Kuracje do włosów zniszczonych, takie jak zaprezentowane na stronie https://sklep.jld.pl/s/402/kuracje-do-wlosow-zniszczonych, są przeznaczone do użytku domowego i mogą szybko wpłynąć na poprawę wyglądu włosów. Ich zadaniem jest nawilżyć i odżywić skórę oraz włosy, co pomaga w ich całościowej odbudowie.

Regularne stosowanie kuracji odbudowującej powinno opierać się na wykorzystaniu wszystkich znajdujących się w niej kosmetyków. Niezwykle ważne jest codzienne stosowanie odbudowującego szamponu i odżywki, które stopniowo, każdego dnia, dostarczają składników odżywczych i chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Z kolei dla zwiększenia ich efektu należy sięgnąć po regenerującą maskę do włosów lub ampułki, które pomogą jeszcze bardziej intensywnie odbudować i wzmocnić pasma.

Na zniszczone włosy konieczne jest stosowanie kosmetyków ochronnych, takich jak olejki lub lekkie spraye, które mają za zadanie osłonić je przed codziennymi uszkodzeniami. Dbają o to, by mniejszy wpływ na pasma miało promieniowanie UV czy wysokie temperatury. Jednocześnie wzmacniają ich strukturę i pomagają w zamykaniu łusek, co zmniejsza szansę na plątanie się i łamanie włosów.

W efekcie stosowania kuracji odbudowującej włosy staną się nie tylko bardziej odporne na uszkodzenia, mocniejsze i grubsze. Dodatkowo zostanie wzmocniony ich kolor i podkreślony skręt, jeśli są lekko falowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here