Czego życzyć na bierzmowanie

Bierzmowanie to jeden z sakramentów, których udziela się w kościele katolickim, prawosławnym i anglikańskim. Zaliczane jest ono do trzech najważniejszych sakramentów wtajemniczenia każdego chrześcijanina. Rolą bierzmowania jest umocnienie wiary i przekazanie znamienia daru Ducha Świętego. Jest ono umocnieniem chrztu świętego.

Sam obrzęd bierzmowania ma za zadanie pogłębiać wiarę i ma charakter duchowy. Bierzmowanie odbywa się podczas mszy świętej, która odbyć się może w ciągu tygodnia. Nie celebruje się tego dnia w specjalny sposób, jak to ma miejsce podczas komunii świętej lub chrztu. Mile widziane są życzenia na bierzmowanie, a także prezent, który wręcza świadek bierzmowania.

Długie i krótkie życzenia z okazji bierzmowania mogą być dodatkiem do upominków takich jak zegarki, pióra do pisania, książki, które są nawiązaniem do uroczystości, biblia lub pismo święte. Można także wręczyć złoty albo srebrny łańcuszek, krzyżyk albo przewieszkę.

W przypadku, kiedy nie potrafimy samodzielnie ułożyć eleganckich, okazjonalnych życzeń warto wejść na stronę https://zyczeniowo.pl/zyczenia-na-bierzmowanie/. Na stronie tej jest do wyboru kilkadziesiąt propozycji życzeń, które będą nawiązywać do samego sakramentu. Można tu znaleźć także życzenia i wierszyki, które są przeznaczone jako forma podziękowania dla księdza i biskupa.
Bierzmowanie nazywane jest także sakramentem dojrzałości, ponieważ przyjęcie ducha świętego jest świadomą decyzją każdej osoby wierzącej. Świadczy ona o tym, że osoba ta chce podążać za naukami Chrystusa.

Długie i krótkie życzenia z okazji bierzmowania różnią się bardzo między sobą. W tych długich warto uwzględnić duchowy aspekt tego święta, natomiast te krótkie mogą być jako dedykacja do książki, albo jako wpis na kartce. Inne życzenia będą składać również rodzice, inne dziadkowie. Zyczeniowo.pl to prawdziwa skarbnica dla każdego, kto nie potrafi sam stworzyć formułki z życzeniami na bierzmowanie.

Bierzmowanie to bardzo ważny sakrament, ponieważ bez niego nie można wstąpić do seminarium, wstąpić do nowicjatu, zostać rodzicem chrzestnym, wziąć ślub, być świadkiem innego bierzmowania.
Bierzmowanie może przyjąć każdy, kto został ochrzczony. Przyjmuje się je tylko raz w życiu.

Świadkiem bierzmowania, według kościoła katolickiego, najlepiej, żeby w przypadku dziewczynek była matka chrzestna, a w przypadku chłopców ojcowie chrzestni, ale nie jest to warunek. Podczas obrzędu bierzmowania przyjmuje się też wybrane przez siebie imię.

Świadkiem może zostać osoba, która jest dojrzała, odpowiedzialna, należy do kościoła katolickiego i przyjęła chrzest, bierzmowanie i komunię. Osoba ta nie może być wykluczona przez prawo do bycia świadkiem bierzmowania.

Przygotowanie się do obrzędu bierzmowania odbywa się poprzez codzienną modlitwę, mszę świętą codzienną, uczestniczenie w lekcjach religii, udział we wszystkich spotkaniach parafialnych kandydatów do bierzmowania, przystępowanie co miesiąc do spowiedzi, uczestniczenie w modlitwach różańcowych i gorzkich żalach.

Szukasz inspiracji? Sprawdź blog https://pieknie-zyjemy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here