Liposukcja

Liposukcja to chirurgiczne usunięcie tkanki tłuszczowej. Na czym polega zabieg, kiedy jest wykonywany, jakie są przeciwskazania?

Czym jest liposukcja?

Liposukcja polega głównie na odsysaniu tłuszczu za pomocą kaniuli. Metoda jest stosowana od lat 70. Jest to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznychIstnieją różne techniki liposukcji, między innymi: liposukcja mokra/ liposukcja tumescencyjna, liposukcja sucha, zabieg ultradźwiękowy UAL, liposukcja wspomagana wibracjami – VAL, Tumescent i inne.

Teoretycznie każda część ciała oferuje możliwość liposukcji. Najczęstszymi obszarami są jednak uda i brzuch.

Liposukcja cena zależy od stosowanej metody i kliniki, w której wykonywany jest zabieg. Liposukcja brzucha cena jest zazwyczaj wyższa niż cena odsysania tłuszczu, np. z podbródka.

Kiedy robić liposukcję?

Liposukcja nadaje się do naprawy irytujących kosmetycznie złogów tłuszczu. Najczęściej leczone są nogi, biodra lub uda. Liposukcja może być stosowana w przypadku patologicznej, nieodżywczej proliferacji tkanki tłuszczowej. Liposukcji nie należy wykonywać w przypadkach zatorów, zapalenia żył, zaburzenia gojenia ran, cukrzycy. Przeciwwskazaniem są zaburzenia krzepnięcia krwi lub stosowanie leków przeciwzakrzepowych, a także zapalenia lub bliznowacenie w obszarze chirurgicznym, duża nadwaga, różne choroby psychiczne.

Również za pomocą liposukcji nie redukuje się cellulitu.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych zabiegów chirurgii plastycznej, należy powstrzymać się od palenia tytoniu i przyjmowania leków rozrzedzających krew na dwa tygodnie przed wykonaniem zabiegu.

Liposukcja a nadwaga

Sama liposukcja nie nadaje się do odchudzania i nie zastępuje diety ani ćwiczeń. Ma przede wszystkim działanie kosmetyczne.

Obecnie istnieją dowody na to, że usunięty tłuszcz może być powielany w nadmiarze. Mechanizm stojący za tym jest niejasny. Przypuszczalnie, z powodu wcześniejszej otyłości, inne istniejące sygnały hormonalne są odpowiedzialne za ponowne gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Najlepszym sposobem, aby to zmienić, jest zmiana diety i zwiększenie aktywności fizycznej!

Odsysanie tłuszczu cena

Liposukcja cena zależy od wielu czynników. Jednak cena nie powinna być decydująca. Należy wybrać doświadczonego specjalistę. Zazwyczaj są to chirurdzy plastyczni lub dermatolodzy. Warto przeczytać opinie w internecie lub zapytać osób, które zdecydowały się na wykonanie zabiegu.Liposukcja brzucha cena zaczyna się od 4 000 złotych, a Odsysanie tłuszczu cena zabiegu na brzuch i uda to około 8 000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here