Liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

Piękna sylwetka, na którą patrzymy z dumą i radością to marzenie wielu kobiet.

Pomocna w osiągnięciu tego celu może być nutacyjna liposukcja Infradźwiękowa N.I.L. dostępna również w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. To bezpieczna i skuteczna metoda odsysania tkanki tłuszczowej, która stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnej liposukcji. Co warto wiedzieć o technologii N.I.L.?

Spis treści:

  • Liposukcja nutacyjna N.I.L. – nowa metoda modelowania sylwetki
  • Przeciwwskazania do liposukcji infradźwiękowej
  • Liposukcja infradźwiękowa – kto powinien skorzystać z zabiegu?

Liposukcja nutacyjna N.I.L. – nowa metoda modelowania sylwetki

Liposukcja nutacyjna N.I.L. (z ang. Nutational Infrasonic Liposcuction) pozwala odessać większe ilości tłuszczu przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Wiele kobiet zastanawia się, na czym dokładnie polega zabieg liposukcji N.I.L.? Odsysanie nadmiaru tłuszczu nagromadzonego w ciele poprzedza konsultacja medyczna z doświadczonym specjalistą (omawia on wspólnie z pacjentką przeciwwskazania, jej stan zdrowia i decyduje o kwalifikacji do zabiegu). Przynajmniej 6 godzin przed zabiegiem kobieta powinna być na czczo. Wymagany jest również dobry ogólny stan zdrowia. 

Liposukcja nutacyjna polega na wprowadzaniu końcówki kaniuli odsysającej tłuszcz w ruch 3D, zwany nutacyjnym – jest to innowacyjna, belgijska technologia, wykorzystywana tylko w renomowanych klinikach medycyny estetycznej. Aby wprowadzić kaniulę, lekarz wykonuje w skórze małe nacięcia (o długości 3 mm), na które po zabiegu zakłada szwy chirurgiczne. Doświadczony chirurg odsysa komórki tłuszczowe w delikatny i bardzo precyzyjny sposób, bez ryzyka powstania widocznych nierówności lub zatoru tłuszczowego. Jednorazowo odsysane jest standardowo 1000-1500 ml tkanki tłuszczowej (maksymalnie 4000 ml). Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, pacjentka nie odczuwa więc bólu podczas używania kaniuli. Czas trwania zabiegu to około 120 minut. Okres rekonwalescencji wynosi natomiast 4-8 dni (kobieta musi nosić specjalne ubranie uciskowe 24h/dobę przez kolejne 7 dni). 

Przeciwwskazania do liposukcji infradźwiękowej

Kto nie zostanie zakwalifikowany do zabiegu? Liposukcja nutacyjna N.I.L. jest wykluczona w przypadku osób, u których występuje:

  • cukrzyca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • niewydolność układu krążenia lub układu oddechowego,
  • przewlekłe choroby wątroby i nerek,
  • schorzenia serca i układu krążenia,
  • nowotwory.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu liposukcji nutacyjnej jest również ciąża.

Liposukcja infradźwiękowa – kto powinien skorzystać z zabiegu?

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. to zabieg dedykowany dla osób z nadwagą, które chcą pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej w mało inwazyjny sposób, aby szybko wrócić do swoich aktywności życiowych. Na liposukcję infradźwiękami często decydują się osoby, w przypadku których nie zdała egzaminu dieta redukcyjna połączona z ćwiczeniami fizycznymi. Zabieg pozwala im uzyskać sportową sylwetkę, podkreślić zarys wypracowanych mięśni, które dotychczas nie były widoczne. Dzięki infradźwiękom możemy zniwelować tkankę tłuszczową zgromadzoną w rejonie brzucha, ramion, pośladków, talii, ud, kolan, łydek, a nawet podbródka, czy szyi (odessany tłuszcz może być wykorzystany do przeszczepu w inne obszary). Nie musimy obawiać się nawisów skórnych po zabiegu, gdyż infradźwięki stymulują produkcję fibroblastów, co wpływa pozytywnie na jędrność wysmuklonych partii ciała.

Podsumowując, liposukcja infradźwiękowa N.I.L. to nowoczesny, bezpieczny i skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który daje zadowalające rezultaty, pozwalając cieszyć się wysmukloną, atrakcyjną sylwetką. Dzięki belgijskiej technologii możemy nadać problematycznym partiom ciała pożądany kształt, ciesząc się zgrabniejszą figurą i jędrną skórą.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat liposukcji infradźwiękowej N.I.L. oraz innych zabiegach wyszczuplających ciało bez bólu, konieczności hospitalizacji i wielu wyrzeczeń? Najważniejsze informacje dotyczące liposukcji i pozostałych procedur, znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here