drukarka

W większości domów drukarka to dość specyficzny i rzadko spotykany sprzęt. Z jednej strony wydaje się potrzebny, a z drugiej jest używany bardzo sporadycznie, przez co tusze mogą zaschnąć. Istnieje jednak wiele modeli drukarek, które sprawdzą się w domu, by co jakiś czas wydrukować kilka kartek dokumentów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Drukarka atramentowa czy laserowa?

Firmy specjalizujące się w sprzedaży urządzeń elektronicznych z roku na rok prezentują coraz to nowsze modele małogabarytowych drukarek, idealnych do użytku w warunkach domowych. Podczas wyboru, warto jednak sprawdzić parametry techniczne, bowiem nie każdy rodzaj drukarki sprawdzi się poza biurem.

Drukarki igłowe są zdecydowanie najtańszą opcją, jednak oferują najniższą jakość wydruków. Sprawdzą się w firmach, gdzie drukuje się ogromne ilości dokumentów, dlatego nie są polecane do sporadycznego użytkowania w domu. Ponadto są głośne, a wydruki zazwyczaj czarno-białe.

Zdecydowanie najpopularniejszym urządzeniem w przypadku użytku domowego, są drukarki atramentowe. Oferują one dobrą jakość wydruku, zarówno w kolorze, jak i w przypadku czarno-białych kartek. Wadą są jednak dość wysokie koszty eksploatacji, jednak uzależnione są od wybranego modelu, producenta i dostępności zamiennych, nieoryginalnych atramentów.

Drukarki laserowe to wysoka jakość wydruku, cicha praca i niskie koszty eksploatacji. Nie ma również ryzyka zaschnięcia tuszu czy głowicy. Wszystko to sprawia, że ten typ drukarek wydaje się niemal idealny do użytku w domu. Chcesz wyposażyć swoje domowe biuro? Kredyty pozabankowe to idealne rozwiązanie, by załatać dziury w domowym budżecie.

A może drukarka wielofunkcyjna?

Niektórzy z nas mogą jednak potrzebować bardziej rozbudowanego urządzenia, zwłaszcza w czasach, gdy praca i nauka zdalna jest coraz bardziej popularna. Wówczas idealnym urządzeniem będzie drukarka wielofunkcyjna, która w jednej kompaktowej obudowie ma w sobie skaner i kopiarkę.

W zależności od potrzeb, tego typu drukarki umożliwiają druk w czerni i kolorze, a nawet wydruk zdjęć. Wbudowany skaner pozwala też na przenoszenie dokumentów do pamięci komputera. Wśród przydatnych funkcjonalności, warto wspomnieć również o automatycznym druku dwustronnym. Takie rozwiązanie umożliwia zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i papieru. Ponadto z pomocą takiego urządzenia prostsze jest przygotowywanie różnych dokumentów, broszur, ulotek i katalogów. Twoja sytuacja finansowa nie jest najlepsza? Chciałbyś urządzić swoje biuro? Kredyty pozabankowe to rozwiązanie, z których korzysta wiele osób ze względu na komfort i atrakcyjne warunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here