Jak wybrać kolor i fryzurę do kształtu twarzy i typu urody?

Dobrze ostrzyżone włosy, to podstawa wizerunku człowieka, bez względu na płeć. Możliwości mamy bardzo dużo, od krótkiego jeża, poprzez pół długie włosy do ramion, kończąc na bardzo długich włosach do pasa. Wszystkie chwyty dozwolone, należy jednak pamiętać aby dbać o ich kondycję i wygląd. Warto korzystać z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz odwiedzać fryzjera, w sytuacji kiedy chcemy odbyć metamorfozę. Nie róbmy nic inwazyjnego w domu samodzielnie! Może to się skończyć tragicznym kolorem, a nawet spaleniem włosów. Warto zasięgnąć porady, dotyczącej naszego wyglądu i upewnić się jaka fryzura będzie dla nas najodpowiedniejsza. Im dłuższe włosy, tym więcej możliwości.

Czasem mamy ochotę na totalną zmianę, zastanówmy się dwa razy, czy tak drastyczne ingerowanie w nasz wygląd, będzie mądrą decyzją. Kolor łatwi zmienić, lecz noszenie przez następne dwa lata doczepianych pukli, nie jest najwygodniejszą sprawą. Zacznijmy od czegoś mniejszego- cieniowanie lub delikatne refleksy. Pozwoli to na odświeżenie naszego wyglądu bez strachu o niepowodzenie całości przedsięwzięcia. Fryzura, którą nosimy powinna być dobrana z uwagi na wiele aspektów. Ważne jest jak wyglądają nasze włosy. Czy są cienkie czy grube? Czy łatwo się układają? Czy są delikatne czy sztywne? Czy lubimy rano poświęcać czas na układanie fantazyjnych fryzur? Czy mamy czas na modelowanie i mycie rano włosów? Te i wiele innych pytań warto sobie zadać przed finalną decyzją. Nasze przyzwyczajenia są tu bardzo istotne. Tak samo jak istotny jest kształt i kolor naszej twarzy. To główne aspekty, które powinny być pierwszymi krokami do zmian. Wyróżniamy kształty okrągłe, kwadratowe, trójkątne czy owalne.

Twarze kwadratowe lubią cieniowania przy linii żuchwy, fryzury wymagające uniesienia na czubku głowy oraz przedziałki na boku. Generalnie dążymy do wydłużenia naszego oblicza. Zaokrąglone buzie potrzebują wyszczuplenia, które daje wysokie upięcie. Lekkość fal, wywinięte końcówki, pazurki i długie włosy podniesione u nasady, nadadzą okrągłej twarzy trochę lekkości. Drobna, trójkątna twarz, świetnie prezentuje się w momencie, gdy dolna partia żuchwy jest podkreślona. Krótkie kręcone włosy, klasyczny bob i grzywka. To elementy, które powinny dodać uroku twarzy o kształcie trójkąta. Fryzury dla twarzy owalnej, to tak na prawdę niekończąca się historia.

Osoby o twarzy owalnej, dobrze prezentują się w każdym upięciu oraz strzyżeniu. Owalna twarz może nosić fantazyjne grzywki, długie pukle oraz elektryzujące fale. Uniwersalność twarzy owalnej, to sytuacyjna do której powinien dążyć każdy kształt twarzy. Nawet charakterystyczny przedziałek na środku, podkreśla symetrię i wysokie czoło. Owalne buzie mogą eksperymentować i sprawdzać wiele możliwości, jeśli tylko kondycja włosów na to pozwala. Kolor naszej twarzy jest kluczowy, jeśli chcemy porządnie dobrać paletę barw, w której będziemy wyglądać atrakcyjnie.

Podstawowy podział typów urody, to pory roku. Wiosna świetnie wygląda w jasnych, ciepłych blondach. Lato zyskuje decydując się na tradycyjne, chłodne brązy. Jesień dobrze wygląda w miedziach i ciepłych rudościach. Zimę natomiast podkreślają głębokie brązy, schodzące do czerni. Ten prosty podział powinien być jedynie wskazówką. W dzisiejszej dobie makijażu i mnogości trików, wiele zależy od naszych codziennych wyborów. Zwróćmy uwagę na odcień i poziom opalenia naszej twarzy, pamiętajmy o kolorze podkładu i intensywności makijażu oczu. Kluczowy jest kolor brwi, które nosimy. Te wszystkie elementy i porada od specjalisty, pomoże nam wybrać dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here