Dlaczego warto wybrać klatkę dla chomika z pełnym wyposażeniem

Chomiki są popularnymi zwierzątkami domowymi, po które szczególnie często sięgają rodzice mniejszych dzieci. Decydują się na nie między innymi ze względu na niewielkie wymagania gryzonia, zarówno pod względem czasu przeznaczanego na opiekę, jak i niezbędnych akcesoriów czy nawet miejsca. Jakie zatem przedmioty będą potrzebne i dlaczego warto wybrać akurat gotową klatkę ze wszystkimi akcesoriami?

Klatka to absolutna podstawa

Gryzonie towarzyszące ludziom w domach praktycznie zawsze trzymane są w klatkach, co sprzyja bezpieczeństwu zarówno samych zwierzątek, jak i domowego wyposażenia. Chomiki niestety potrafią być bardzo niszczycielskie, a przegryzając na przykład kable, nie tylko narażają sprzęty elektroniczne na zwarcie, ale także siebie na porażenie prądem. Dlatego powinny być wypuszczane ze swojego miejsca zamieszkania tylko pod ścisłą kontrolą.

Klatka jako najważniejsze miejsce, w którym żyje chomik, powinna być dla niego jak najlepiej dostosowana. Warto zacząć od wybrania jej wielkości – i choć chomik zdaje się zwierzątkiem malutkim, lepiej nie wybierać dla niego małej klatki. Większa sprawdzi się lepiej między innymi dlatego, że znacznie łatwiej będzie można w niej rozmieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Chomik też poczuje się lepiej dzięki temu, że otrzyma większy teren.

Jedzenie i picie

Jak każde zwierzątko, chomik musi jeść i pić, przy czym dostęp do czystej, świeżej wody powinien mieć bez przerwy. Dlatego od razu warto dodać do jego wyposażenia podajnik na wodę oraz miseczkę (lub miseczki) na jedzenie. Będą to niezbędne akcesoria w codziennej opiece nad zwierzątkiem.

Wielu właścicieli decyduje się na posiadanie dwóch miseczek, które ułatwiają segregowanie jedzenia. Do jednej nakładają wówczas specjalne, suche mieszanki, druga może zostać z kolei przeznaczona na świeże, naturalne produkty spożywcze.

Mówiąc o jedzeniu, nie należy też zapominać o tak ważnym dodatku dla każdego gryzonia, jak wapienko. Wystarczy przyczepić je do ścianki klatki, a chomik na pewno z chęcią je poskubie, jednocześnie poprawiając kondycję zębów, jak i dostarczając do organizmu niezbędnych minerałów.

Kryjówka i zabawki

Każde zwierzątko potrzebuje czasem odpoczynku oraz zabawy. Dla chomika warto zatem przeznaczyć specjalne akcesoria, które pomogą mu w spełnieniu obu tych potrzeb. W co warto zainwestować? Naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie to kołowrotek i domek, które mogą znajdować się na wyposażeniu gotowego zestawu.

Jak mówi pan Dominik: “Niedawno zamówiłem klatkę dla chomika z aquaelzoo.pl, w której od razu znajdował się niewielki domek oraz kołowrotek. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ chomik mojej córki uwielbia spać w swoim domku. Chętnie biega też na kołowrotku, dzięki czemu zawsze jest w dobrej kondycji i bardzo radosny. Gotowa klatka z wyposażeniem była moim zdaniem świetnym rozwiązaniem także pod względem dopasowania elementów, które mają dobrze dobraną do siebie wielkość. Wszystko idealnie się mieści i chomik ma naprawdę sporo miejsca. A córka uwielbia radosne kolory klatki i dodatków.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here